شما اینجا هستید: رهنامه پژوهش » پدیدآورندگان

avatar for آیت الله سید منذر حکیمآیت الله سید منذر حکیم

آيت الله سيد منذر حکيم، محقق، مولف و مدرس سطوح عالی علوم دینی است. از ایشان آثار علمی بسياری در قالب دروس، کتب و مقالات منتشر شده است. فقه نظام اجتماعی، النظرية الإجتماعية الإسلامية، اعلام الهداية، تأريخ الإسلام و قبسات من سيرة قادة الهداة، از جمله آثار علمی ایشان است.

avatar for آیت الله مسلم داوری دولت آبادیآیت الله مسلم داوری دولت آبادی

آیت‌الله شیخ مسلم داوری دولت آبادی از اساتید درس خارج و از اندیشمندان متبحر در علم رجال و حدیث هستند. و کتاب اصول علم الرجال بین النظریه و التطبیق ج1 و ج2 از ایشان به ثبت رسیده است.

avatar for آیت الله مصطفی اشرفی شاهرودیآیت الله مصطفی اشرفی شاهرودی

حضرت آیت الله شیخ مصطفی اشرفی شاهرودی از اساتید مبرز درس خارج در مشهد می باشند. ایشان در محضر عالمانی چون ادیب نیشابوری، حاج شیخ هاشم قزوینی، آیت الله میلانی، امام خمینی (ره)، آیت الله خویی، آیت الله حکیم بهره برده‌اند.

avatar for آیت‌الله سید احمد مددیآیت‌الله سید احمد مددی

آیت الله سید احمد مددی، استاد و محقق درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم است. از جمله آثار علمی ایشان می‌توان به مقالات و کتبی چون، فقه ولایی؛ راهی جدید برای رفع تعارض روایات، استناد فقهی به کتاب تحف العقول در بوته نقد و بررسی، فقه عزا؛ تنقیح مبانی فقهای نجف در امر عزاداری و شرح مکاسب شیخ انصاری، اشاره نمود.

avatar for آیت‌الله محمد علی جاودانآیت‌الله محمد علی جاودان

آیت الله محمد علی جاودان، مدرس و محقق سطوح عالی علوم دینی است. تاریخ اسلام (در دو بخش)، شرح مبسوط منظومه و فلسفه تطبیقی (در دو بخش)، سیر انحطاط دین در غرب (در پنج بخش)، ضرورت تحقیق در تاریخ اسلام و شرط آن و. . . از جمله آثار علمی ایشان است.

avatar for احسان سرخه ایاحسان سرخه ای

حجت الاسلام مهندس احسان سرخه‌ای، ایشان استادیار پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی کتابخانه‌های ایران و رئیس گروه فناوری اطلاعات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه می‌باشند.

avatar for اصغر طاهرزادهاصغر طاهرزاده

استاد اصغر طاهرزاده از جمله متفکرین و اندیشمندان غیرحوزوی می باشند که در زمینه های مختلف دینی، معرفتی و اخلاقی از ایشان آثار متعددی به طبع رسیده است. 65 عنوان از عناوین کتاب های ایشان از جمله مبانی نظری و عملی حب اهل البیت(ع)، فرهنگ مدرنیته و توهم و... با موضوعاتی چون اهل بیت، انسان شناسی، سلوک دینی و.... به وسیله مرکز کامپیوتری نور بصورت لوح فشرده ارائه شده است.

avatar for امیر غنویامیر غنوی

حجت الاسلام والمسلمین امیر غنوی، متولد 1340 شمسی، لیسانس مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و فوق‌لیسانس حقوق خصوصی و نیز سطح چهار فقه و اصول، مسؤول سابق دفتر تحقیقات و تدوین متون درسی مرکز جهانی علوم اسلامی و عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی. ایشان از شاگردان استاد صفایی حائری هستند که تدریس کتاب های ایشان از فعالیت های علمی ایشان است. عمده نوشته‌های ایشان در زمینه مسائل حقوقی، اقتصادی و فقهی می‌باشد.

avatar for جمال الدین حیدری فطرتجمال الدین حیدری فطرت

جمال الدين حيدري فطرت دانش آموخته، مدرس و محقق حوزه علميه در گرايش حديث و دانش هاي حديثي است. از ايشان آثار متعددي در اين زمينه انتشار يافته که عنوان برخي از آنها عبارت است از: نقد نظريه اعتبار تصحيحات رجالي علامه حلي، ديدگاه‌هاي علمي حديثي سيد مرتضي، بررسي اعتبار و استناد نهج‌البلاغه و بررسي تحليلي روابط اهل بيت پيامبر و ياران ايشان (نقد کتاب «وحدت و شفقت صحابه و اهل بيت» [از کتب وهابيت]).

avatar for جواد سلیمانی امیریجواد سلیمانی امیری

حجت الاسلام و المسلمین دکتر جواد سلیمانی امیری محقق، عضو هیئت علمی گروه تاریخ موسسه آموزشی پژهشی امام خمینی (ره) و استاد سطوح عالی حوزه و دانشگاه است. آزمون خواص، عدالت در گرداب، از عدالت‌خانه تا مشروطه غربی و... از جمله آثار علمی ایشان است.

avatar for حسن حضرتیحسن حضرتی

دکتر حسن حضرتی، مولف و استاديار گروه تاريخ دانشگاه تهران است. از جمله آثار ايشان مي‌توان به ماخذ شناسي توصيفي تاريخ تشيع اماميه در ايران و مشروطه ايران و عثماني؛ بررسي تطبيقي، اشاره نمود.

avatar for حسن مقدمی شهیدانیحسن مقدمی شهیدانی

حسن مقدمی شهیدانی در سال 1365 متولد شد. او پس از اخذ مدرک دیپلم الکترونیک وارد حوزه علمیه دماوند شد و علی رغم موفقیت در کنکور حوزه را ترجیح داد. حسن مقدمی شهیدانی اکنون در پایه هشت مشغول تحصیل است و سردبیر نشریه مرآت نیز می باشد.

avatar for حسین محققیانحسین محققیان

حسين محققيان دانش‌آموخته حوزه علميه، پژوهش‌گر پژوهشکده حديث حوزه، مدرس مرکز تخصصي حديث و معاون پژوهش مرکزتخصصي حديث حوزه مي‌باشند.

avatar for حمید پارسانیاحمید پارسانیا

حجت الاسلام والمسلمین حمید پارسانیا؛ عضويت در هيئت علمي پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي، مديريت گروه جامعه شناسي مؤسسه امام خميني و رياست کميسيون حوزوي شوراي عالي انقلاب فرهنگي، از جمله فعاليت‌هاي ايشان است.

avatar for حیدر مسجدیحیدر مسجدی

حيدر مسجدي، پژوهشگر پژوهشکده علوم و معارف دارالحديث و مدرس مرکز آموزش تخصصّي علوم حديث

avatar for دکتر نعمت الله صفریدکتر نعمت الله صفری

دکتر نعمت الله صفری، دانش آموخته حوزه علمیه، محقق و مدرس تاریخ و تمدن اسلامی است. تحلیلی بر قیام‌های علویان در دوران امام رضا (علیه السلام) و ارتباط آن با ولایتعهدی، بررسی رجالی شرطه الخمیس، چگونگی طرح وکلا در منابع امامی دوره غیبت صغری و... از جمله آثار علمی ایشان است.

avatar for رامین تبرائیرامین تبرائی

رامين تبرائي متولد سال 1351 تهران از سال 1370 وارد حوزه علميه شد و در سال 1376 وارد حوزه علميه قم شدند و پس از طي دروس سطح در درس خارج آيات عظام مکارم شيرازي، سبحاني و لاريجاني شرکت کردند و هم اکنون به دروس خارج فقه و اصول اشتغال داشته و در مقطع دکتراي روان شناسي عمومي موسسه امام خميني مشغول به تحصيل مي باشد و از اساتيد روان شناسي مؤسسه مي‌باشند. ايشان همچنين مديرگروه اخلاق و تربيت پژوهشگاه فرهنگ و انديشه مي‌باشد.

avatar for رضا حبیبیرضا حبیبی

رضا حبيبي، سال 1352 خورشيدي به دنيا آمده، و داراي مدارج علمي خارج فقه و اصول، از حوزه، و دانشجوي دکتراي فلسفه تعليم و تربيت است. کتاب‌هاي درآمدي بر فلسفه علم، جامعه ايدئآل اسلامي و مباني تمدن غرب، و تاريخ تحليلي حضرت مهدي (عج)، از تأليفات ايشان است. هم‌چنين ايشان قائم مقام مرکز تدوين متون درسي حوزه علميه و مدرّس علوم مختلف حوزوي است.

avatar for سعید هلالیانسعید هلالیان

حجت الاسلام سعید هلالیان دانش‌ آموخته حوزه علميه و داراي تاليفاتي چون: دانش تحصيل دانش و نگاهي به حوزه؛ جايگاه‌شناسي توصيفي ـ تحليلي روحانيت و حوزه‌هاي علميه است.

avatar for سید رضا مودبسید رضا مودب

حجت الاسلام و المسلمین سید­رضا مودب دانش­آموخته و مدرس حوزوی و از اعضای هیئت موسس انجمن قرآن­ پژوهی حوزه و هیئت علمی دانشگاه قم در گروه علوم قرآن و حدیث است. از آثار ایشان می­ توان به روش­های تفسیر قرآن، مبانی تفسیر قرآن، روش تفسیری عرفانی، اشاره نمود.

avatar for سید عباس قدیمی نژادسید عباس قدیمی نژاد

سيد عباس قديمي نژاد متولد سال 1340 در رشت مي‌باشد. از سال 60 به صورت رسمي وارد حوزه شده و پس از طي دروس سطح، حدود ده سال از محضر آيات عظام، مکارم و مددي بهره‌برده‌اند. تدريس ادبيات و منطق و اصول و ترجمه چند کتاب و ارزيابي تدوين سرفصل‌هاي آموزشي کتب درسي در معاونت آموزش از فعاليت‌هاي ايشان مي‌باشد.

avatar for سید عباس کلاه شاهیسید عباس کلاه شاهی

سيد عباس کلاه شاهي متولد 1340 مي‌باشد. تدريس دروس مقدمات و سطح و نگارش «رساله في مناطات العلوم» و سي سال فعاليت‌هاي پژوهشي در زمينه ادبيات عرب با گرايش تفسير قرآن از فعاليت‌هاي ايشان مي‌باشد.

avatar for سید علیرضا حسینی شیرازیسید علیرضا حسینی شیرازی

استاد سید علی‌رضا حسینی شیرازی مدرس، محقق و پژوهشگر حوزوی است. مسئوليت گروه رجال مرکز تحقيقات کامپيوتري علوم اسلامي، تعليقات رجالي بر تصحيح جديد الکافي، تأليف کتاب مباني جرح و تعديل احاديث شيعه و اعتبارسنجی احادیث شیعه در کارنامه علمی ایشان دیده می‌شود.

avatar for سید علیرضا واسعیسید علیرضا واسعی

دکتر سیدعلیرضا واسعی، دانش آموخته حوزه علميه مشهد، محقق، مولف و دانشيار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي، مدير کل پژوهش و رئيس مرکز علوم اسلامي و انساني دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوي است. آثاري چون؛ نگاهي نو به جريان عاشورا، درآمدي بر روش‌هاي تبليغي ائمه عليهم السلام، روابط سياسي پيامبر، تاريخ‌نگاري و تاريخ‌پردازي و... از جمله تاليفات علمي ايشان است.

avatar for سید محمدحسن حکیمسید محمدحسن حکیم

حجت الاسلام والمسلمين سيد محمد حسن حکيم از دانش آموختگان حوزه علمیه قم و از اساتید سطح 2 و 3 و محقق و پژوهشگر علوم حوزوي است. از جمله آثار ايشان مي توان به، گونه شناسي بحث فقهي، مفهوم شناسي و نسبت سنجي دو اصطلاح حديث و سنت، روش شناسي استنباط در تاريخ انديشه فقه اماميه و واکاوي متون مشترک حديثي در منابع فريقين و... اشاره کرد.

avatar for سید محمدکاظم طباطباییسید محمدکاظم طباطبایی

حجت الاسلام و المسلمين سيد محمّد کاظم طباطبايي عضو هيات علمي، استاديار گروه نهج البلاغه و مدير گروه و رييس دانشکده علوم و معارف حديث مي باشد. تاريخ حديث شيعه 1و2، منطق فهم حديث، مدارک فقه اهل السنه، مصادر حديثي از ديدگاه علامه شعراني، مقايسه توحيد‌نگاري کليني و صدوق و نقش روايات در فهم آيات، عناوين برخي کتب و مقالات ايشان مي‌باشد.

avatar for سید محمود یوسف ثانیسید محمود یوسف ثانی

دکتر سید محمود یوسف ثانی [استاديار موسسه پژوهشي حکمت و فلسفه ايران]

avatar for سید یدالله یزدان پناهسید یدالله یزدان پناه

حجت­ الاسلام و المسلمین سید یدالله یزدان­ پناه، محقق و مدرس فلسفه، کلام و عرفان اسلامی است. کتبی چون مبانی و اصول عرفان نظری و حکمت اشراق و مقالاتی چون ذاتگرایی در عرفان اسلامی، بررسی اصول و مبانی تأویل عرفانی از منظر روایات و ماهیت ایمان از دیدگاه ابن عربی و کی­یر کگور از آثار علمی ایشان است.

avatar for عبدالحسین خسروپناهعبدالحسین خسروپناه

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسرو‌پناه، محقق و مدرس فلسفه و کلام اسلامی است. کتبی چون: تاریخ تحلیلی ـ انتقادی فلسفه اسلامی، اصطلاح نامه فلسفه، جریان‌های فکری ایران معاصر، فلسفه فلسفه اسلامی و مقالاتی چون: آسیب‌ شناسی فلسفه اسلامی تاریخچه معرفت‌شناسی نظریه بداهت در فلسفه اسلامی و مواردی دیگر از آثار علمی ایشان است.

avatar for عبدالحمید واسطیعبدالحمید واسطی

حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالحمید واسطی، محقق و مدرس فقه و اصول، فلسفه و کلام اسلامی است. کتب و مقالاتی چون: راهنمای تحصیل در حوزه‌های علمیه با اقتباس از نگرش اسلام به علم و عالم دینی، راهنمای تحقیق با اقتباس از نگرش اسلام به علم و هستی، سطح مقدماتی و راهنمای تدریس با اقتباس از نگرش اسلام به علم و علم‌آموزی از آثار علمی ایشان است.

avatar for عبدالله مستحسنعبدالله مستحسن

عبدالله مستحسن نام یک فرد مسلمان شیعه است و هیچ غرضی از معرفی نکردن خود ندارد فقط یک دلیل با­عث شده که ایشان این نام مستعار را برای خود انتخاب کند و آن هم شهرت گریزی ایشان است. نظرات جدید ایشان هم حاصل یک عمر مطالعه و تحقیق و پژوهش در قرآن کریم می ­باشد. ایشان دانشگاهی هستند و هرگز دروس رسمی حوزه را نخوانده ­اند و در جرگه روحانیت نیستند.

avatar for عبدالهادی مسعودیعبدالهادی مسعودی

عبدالهادی مسعودی دانش‌آموخته، محقق و مدرس سطوح عالی حوزه‌های علمیه است. فعالیت‌های پژوهشی خود را با ورود به مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث سامان داد و تاکنون بیش از 55 کتاب و مقاله تألیف، ترجمه و یا تصحیح کرده است. ایشان هم‌اکنون عضو هیئت علمی و معاون پژوهشی دانشکده علوم حدیث هستند.

avatar for عسکری سلیمانی امیریعسکری سلیمانی امیری

حجت الاسلام والمسلمین عسکری سلیمانی امیری، نويسنده، پژوهشگر و مدرس سطح عالي منطق، فلسفه و کلام اسلامی

avatar for علی امینی نژادعلی امینی نژاد

حجت‌الاسلام والمسلمین علی امینی نژاد، مدرس فلسفه و عرفان نظری در مراکز آموزشی و پژوهشی حوزوی و دانشگاهی است. کتبی چون: مبانی عرفان نظری(متن درسی کارشناسی ارشد عرفان مؤسسه امام خمینی) و مجموعه آشنایی با عرفان اسلامی؛ و مقالاتی چون: سنجه و میزان‌های عرفان اسلامی و علوم عقلی اسلامی، عرفان و تصرف در گستره روایات، از آثار علمی ایشان است.

avatar for علی انجم شعاععلی انجم شعاع

حجت الاسلام علي انجم‌شعاع دانش آموخته حوزه علميه و کارشناس علوم حديث است.

avatar for علی اکبر باباییعلی اکبر بابایی

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر بابایی دانش آموخته و مدرس حوزوی است. از تالیفات ایشان می توان به کتاب های مکاتب تفسیری و روش شناسی تفسیر قرآن اشاره نمود.

avatar for علی ربانی گلپایگانیعلی ربانی گلپایگانی

حجت الاسلام والمسلمین علي رباني گلپايگاني، مدرس سطوح عالي حوزه علميه در رشته‌هاي الهيات و معارف اسلامي است. از ايشان 43 اثر در قالب کتاب و 106 اثر در قالب مقاله علمي، ارائه شده است که از جمله آن مي‌توان به الالهيات في مدرسه اهل البيت، القواعد الکلاميه و الکلام المقارن، اشاره نمود.

avatar for علی صبوحیعلی صبوحی

جناب حجت الاسلام والمسلمین علی صبوحی از محصلان و نخبگان حوزوی می باشند. ایشان موسس و مدیر مسول موسسه تدبّر در قرآن کریم می ­باشند. از آثار علمی به ثبت رسیده ایشان می ­توان به کتب، مقالاتی چون مبانی اقسام و فواید تفسیر قرآن به قرآن ­(مقاله برگزیده صدمین کنگره علامه طباطبایی)، اندیشه­ های تفسیری امام خمینی (ره)، تفسیر سوره کوثر(جرعه ­ای از زلال کوثر)، روند پیدایش و ابلاغ قرآن کریم و... اشاره نمود.

avatar for علی نصیری گیلانیعلی نصیری گیلانی

حجت الاسلام و المسلمین علی نصیری گیلانی، محقق، مولف و مدرس سطوح عالی حوزه علمیه است. کتب و مقالاتی چون، حدیث‌شناسی، آشنایی با جوامع حدیثی، روش‌شناسی نقد احادیث، رابطه متقابل کتاب و سنت و بررسی مکتب تفسیری صدر المتالهین، از جمله آثار علمی ایشان است.

avatar for علیرضا آرین جاهعلیرضا آرین جاه

عليرضا آرين جاه متولد 1357 می باشد. ایشان با مدرک کارشناسی مهندسی صنایع در سال 1381 وارد حوزه شد و در مدت چهار سال، شش پایه اول حوزه را به اتمام رساند و اکنون در پایه نهم اشتغال به تحصیل دارد. علیرضا آرین جاه حدود دو سال است که با نشریه خشت اول هم کاری می کند.

avatar for علیرضا قائمی نیاعلیرضا قائمی نیا

حجت السلام و المسلمین علیرضا قائمی نیا از دانش آموختگان و تدریس کنندگان حوزه و دانشگاه می‌باشند. از کتب و مقالات ایشان می‌توان به بیولوژی نص (نشانه‌شناسی و تفسیر قرآن)، وحی و افعال گفتاری، تجربه دینی، مدرنیسم و پست مدرنیسم، راز راز متن، مجله هفت آسمان و ... اشاره کرد. سمت‌های اجرایی ایشان مدیر گروه روش‌شناسی پژوهشکده کلام دانشگاه قران و حدیث از سال 93، مدیر گروه تفسیر دانشگاه قرآن و حدیث از تیر 94 و ... می‌باشد. ایشان مفتخر به دریافت جایزه نظریه‌پرداز برتر از جشنواره فارابی در سال 89 و جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی سال 1390 (کتاب بیولوژی نص) می‌باشند.

avatar for محسن الویریمحسن الویری

حجت الاسلام والمسلمین محسن الویری، محقق، مدرس و داراي دکتراي تخصصي در رشته تاريخ و تمدن ملل مسلمان از دانشکده الهيات و معارف اسلامي دانشگاه تهران است. مطالعات اسلامي در غرب، شيعيان از سقوط بغداد تا ظهور صفويه؛ زندگي فرهنگي و انديشه سياسي، زندگي امام کاظم عليه السلام و ... جمله اي از آثار علمي ايشان است.

avatar for محمد عالم زاده نوریمحمد عالم زاده نوری

محمد عالم‌زاده نوري متولد سال 49 و متخصص در اخلاق و عرفان و تبليغ و فقه و اصول مي‌باشند و از اعضاي گروه اخلاق و عرفان دفتر تبليغات مي‌باشند. کتابهاي متعدّدي در زمينه مسائل مربوط به طلبگي نوشته‌اند. آثار تربيتي عمل، به کجا و چگونه، راه و رسم طلبگي، عوامل ايجاد ملکه، لباس روحانيت چراها و بايدها و شناخت مکاتب اخلاق از کتابهاي ايشان مي‌باشد.

avatar for محمد فنایی اشکوریمحمد فنایی اشکوری

دکتر محمد فنایی اشکوری، دانش‌آموخته حوزه علمیه قم و مدرس فلسفه تطبیقی در موسسه امام خمینی است. کتبی چون معرفت‌شناسی دینی، بحران معرفت، نقد عقلانیت و معنویت تجددگرا و مقالاتی چون عقل و عقل‌گرایی در اندیشه شیعی و فلسفه اسلامی و فلسفه غرب از آثار علمی ایشان است.

avatar for محمد ملکی نهاوندیمحمد ملکی نهاوندی

استاد محمد ملکی نهاوندی از دانش آموختگان حوزوی و از اساتید نمونه و منتخب حوزوی در سال 87 و 89 می­باشند. از کتب ایشان می­توان به آموزش مفرد­شناسی، فقه­ اللغه(1) آشنایی با معاجم لغت عرب و مقالات مختلف دیگر اشاره نمود. ایشان هم اکنون معاونت پژوهش در مدرسه علمیه معصومیه قم را بر عهده دارند.

avatar for محمدباقر ادیب لاریجانیمحمدباقر ادیب لاریجانی

حجت الاسلام محمدباقر ادیبی لاریجانی از شاگردان مرحوم علامه عسگری و مترجم بعضی از کتب ایشان می باشند. همچنین کتاب مرزدار مکتب اهل بیت که سیری در احوال و افکار و آثار علامه عسگری است به قلم ایشان می باشد.

avatar for محمدحسن ربانی بیرجندیمحمدحسن ربانی بیرجندی

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسن ربانی بیرجندی استاد درس خارج هستند. جناب ربانی به مدت 25 سال دروس مختلف حوزوی مانند ادبیات عرب، رجال، درایه، تفسیر، فقه و اصول را تدریس نموده‌اند. ایشان عضو هیئت علمی گروه فقه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان و مسئول گروه فقه و اصول مدرسه عالی نواب می‌باشند. المعجم التطبیقی للقواعد الاصولیه فی فقه الامامیه، سبک‌شناسی دانش رجال الحدیث، قاعده الدرء، دانش درایه الحدیث، بررسی اعتبار احادیث مرسل.

avatar for محمدرضا آتشین صدفمحمدرضا آتشین صدف

حجت الاسلام محمدرضا آتشین صدف؛ دانش‌آموخته حوزه علميه قم، کارشناس ارشد منطق فلسفي و دبير انجمن منطق معاونت پژوهش حوزه‌هاي علميه

avatar for محمدرضا مصطفی پورمحمدرضا مصطفی پور

حجت الاسلام محمدرضا مصطفی پور؛ دانش آموخته حوزه علميه و مدرس و عضو گروه کلام مجمع عالي حکمت اسلامي است. بررسي تفاسير مختلف از خاتميت، اسلام و اخلاق جهاني، برهان قانع از نظر قرآن و تاثير و تأثر کلام و فلسفه بر يکديگر از جمله فعاليت‌ها و آثار علمي ايشان است.

avatar for محمدصادق شجاعیمحمدصادق شجاعی

محمد صادق شجاعی متولد 1350 می‌باشد. ایشان دانشجوی دکترای روانشناسی و کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی می‌باشد. سردبیر نشریه اندیشه فردا مخصوص طلاب جوان است و کتاب‌ها و مقالاتی از ایشان به انتشار رسیده است. کتابهای توکل به خدا، راهی به سوی حرمت خود و سلامت روان، دیدگاههای روان‌شناختی آیت‌الله مصباح یزدی، درآمدی بر روانشناختی تنظیم رفتار از کتابهای ایشان می‌باشند.

avatar for محمدصادق شجاعیمحمدصادق شجاعی

محمد صادق شجاعی متولد 1350 می‌باشد. ایشان دانشجوی دکترای روانشناسی و کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی می‌باشد. سردبیر نشریه اندیشه فردا مخصوص طلاب جوان است و کتاب‌ها و مقالاتی از ایشان به انتشار رسیده است. کتابهای توکل به خدا، راهی به سوی حرمت خود و سلامت روان، دیدگاههای روان‌شناختی آیت‌الله مصباح یزدی، درآمدی بر روانشناختی تنظیم رفتار از کتابهای ایشان می‌باشند.

avatar for محمدصفر جبرئیلیمحمدصفر جبرئیلی

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدصفر جبرئیلی، محقق و مدرس کلام و عقاید اسلامی است. مقالاتی چون: دین و فلسفه در مکتب افلاطونی، فلسفه علم کلام و کلیات و کتاب شناسی شناخت از آثار علمی ایشان است.

avatar for محمدعلی رضایی اصفهانیمحمدعلی رضایی اصفهانی

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی رضایی اصفهانی دانش آموخته، محقق و مدرس حوزوی است. از آثار ایشان می‌توان به کتبی چون ترجمه تفسیری قرآن کریم، المناهج والاتجاهات التفسیریه للقرآن، تفسیر جوان، تفسیر دانشجو و ... و مقالاتی چون پژوهشی در تفسیر علمی قرآن، شیوه‌های تفسیری پیامبر اعظم (ص)، بطن و تأویل قرآن و ... اشاره نمود.

avatar for محمدکاظم رحمان ستایشمحمدکاظم رحمان ستایش

حجت الاسلام والمسلمين محمد کاظم رحمان‌ستايش دانش‌آموخته، محقق و مولف حوزوي است. کارکردهاي نقل روايات اهل سنت در منابع شيعي با تکيه بر روايات تفسيري، آشنايي با کليات علم رجال، قاموس الفاظ فقه شيعه و کتب رجال اهل سنت از جمله آثار ايشان است.

avatar for محمود کریمیانمحمود کریمیان

حجت الاسلام و المسلمين محمود کريميان، محقق، مولف، مدرس سطوح عالي حوزه علميه و استاد مرکز تخصصی علوم حدیث حوزه است. از فعالیت‌های ایشان، همکاری با پژوهشکده دارالحدیث از سال 1378(در حدود 30 پروژه و کلان پروژه)، مقالات علمی-پژوهشی متعدد است. صیانت از تحريف در احاديث «الکافي»، گزارشي از توقيعات امام مهدي در کتاب شريف «الکافي»، مفهوم‌شناسي حديث حفظ چهل حديث و اعتبار و مفهوم‌سنجي روايات کاستي عقل زنان، از جمله آثار علمي ايشان است.

avatar for مسعود آذربایجانیمسعود آذربایجانی

حجت الاسلام والمسلمین مسعود آذربايجاني، سال 1343 در شهر اصفهان به دنيا آمد. ايشان سال 1363 در رشته الکترونيک به دانشگاه صنعتي اصفهان راه مي‌يابد و هم‌زمان وارد حوزه علميه همان شهر مي‌شود. پس از دو سال دانشگاه را نيمه کاره رها کرده و ممحض در تحصيلات حوزوي مي‌گردد. در سال 1366 به شهر مقدس قم عزيمت مي‌نمايد و دروس عالي حوزه را در محضر اساتيدي چون آيت‌الله محقق داماد، آيت‌الله جوادي آملي، آيت‌الله حسن‌زاده آملي به پايان مي‌رساند. ايشان رشته روان‌شناسي باليني را براي کارشناسي ارشد انتخاب مي‌کند و در سال 1379 موفق به اخذ مدرک دکتراي کلام جديد (فلسفه دين) مي‌شود.

avatar for مصطفی صادقیمصطفی صادقی

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی صادقی، دانشآموخته حوزه علميه، محقق و پژوهشگر حوزه تاريخ اسلام است. پيامبر و يهود حجاز، تحليل تاريخي نشانههاي ظهور، کاشان در مسير تشيع و ... از جمله آثار علمي ايشان است.

avatar for مهدی غلامعلیمهدی غلامعلی

حجت الاسلام مهدی غلامعلی از دانش‌آموختگان حوزوی موسسه دارالحدیث است. از آثار ایشان می‌توان به کتب و مقالاتی چون سند‌شناسی، دانش حدیث‌، سبک‌شناسی کتب حدیث، حدیث‌خوانی روشمند اشاره نمود.

avatar for هادی حجتهادی حجت

دکتر هادي حجّت دانش آموخته حوزه علميه، محقق، مولف و مدرس سطوح عالي دانشگاهي است. از ايشان تاکنون 12 اثر علمي در قالب کتاب و مقاله منتشر شده است که برخي از آنها در زمره آثار برتر کشوري قرار دارد. ايشان هم اکنون عضو هيئت علمي و معاون آموزشي دانشکده علوم حديث هستند.

avatar for واعظ موسویواعظ موسوی

ايشان متولد 1342 مي باشد. در حال حاضر از اساتيد مبرّز کفايه، مکاسب و رسائل مي‌باشد. از اساتيد ايشان در فقه و اصول حضرات آيات وحيد خراساني، تبريزي، اعتمادي و پاياني مي‌توان نام برد.

avatar for ولی الله نقی پورفرولی الله نقی پورفر

حجت ­الاسلام والمسلمین ولی­ الله نقی­ پور­فر دانش ­آموخته حوزه و عضو هیئت علمی دانشکده معارف اسلامی و الهیات دانشگاه قم است. از کتب تالیفی ایشان می­ توان به پژوهشی پیرامون تدبر در قرآن، بررسی شخصیت اهلبیت(علیهم السلام) در قرآن و اصول مدیریت اسلامی و الگوهای آن اشاره نمود.

avatar for پویان پروینپویان پروین

پویان پروین، کارشناس ارشد فلسفه و فارغ التحصیل دانشگاه امام صادق (ع)

avatar for کوروش فتحی واجارگاهکوروش فتحی واجارگاه

دکتر کوروش فتحی واجارگاه نویسنده کتاب «نیازسنجی پژوهشی، مسأله‌یابی پژوهشی و اولویت‌بندی طرح‌های تحقیقاتی»